Menu

Microsoft ve TomTom İş birliği Arabalarda Yapay Zeka Kullanımını Yaygınlaştıracak

Microsoft, araç bilgi sistemlerinde yapay zekalı sesli asistanlar için TomTom ile iş birliği yapıyor. TomTom basın açıklamasında, arabalar için kendi yapay zeka tabanlı sesli asistanını yarattığını duyurdu. Asistan, Microsoft’un Azure OpenAI …

admin 2 ayönce 0

Microsoft, araç bilgi sistemlerinde yapay zekalı sesli asistanlar için TomTom ile iş birliği yapıyor. TomTom basın açıklamasında, arabalar için kendi yapay zeka tabanlı sesli asistanını yarattığını duyurdu. Asistan, Microsoft’un Azure OpenAI Hizmeti tarafından desteklenecek.

TomTom, yapay zeka sesli asistanının neler yapabileceğine dair birtakım detayları açıkladı: “Sürücüler araçlarıyla doğal bir halde sohbet edebilir ve yapay zeka dayanaklı asistandan muhakkak bir pozisyona gitmesini, rotaları boyunca belli durakları bulmasını ve örneğin sıcaklığı yükseltmek, pencereleri açmak yahut radyo istasyonlarını değiştirmek için araç içi sistemleri sesli olarak denetim etmesini isteyebilir. Hepsi tek bir etkileşimle.”

TomTom, ismi açıklanmayan yapay zekalı sesli asistanının öteki üçüncü taraf otomotiv bilgi-eğlence sistemlerine entegre edilebileceğini ve şirketin kendi Dijital Kokpit bilgi-eğlence platformuyla birlikte sunulacağını söylüyor.

TomTom’un yapay zeka sesli asistanının araç sahiplerinin erişimine ne vakit açılacağı belirtilmedi. Ek olarak, Microsoft ile iştirakin finansal ayrıntıları da açıklanmadı.

Oyun Haberleri

0 Kullanıcı Oyu ( 0 out of 0 )

Değerlendirme

Etiketler
– Advertisement – LoL RP Oyuneks
Yazar

– Advertisement –
LoL RP Oyuneks