Menu

Microsoft, Windows 10’da neden Copilot’u kullanmanız gerektiğini bakın nasıl anlattı

Microsoft, Windows 10 için Copilot özelliğini sunmakla kalmadı, onu nitekim kullanmanızı istiyor. Bakın son blog yazısında Microsoft, neden Copilot’u kullanmanız gerektiğini nasıl anlattı…

admin 3 ayönce 0

Microsoft’un, daha evvelce sırf Windows 11’e mahsus bir özellik olarak planlanmış üzere gözüken yapay zeka yardımcısı Copilot’u Windows 10’a getirmek istediğine dair söylentiler bu ayın başlarında ortaya çıkmaya başlamıştı. Görünüşe nazaran bu söylentiler hakikaten de doğruydu.

Geçtiğimiz hafta Microsoft, Windows 10’da Copilot’u tanıtacağını duyurdu ve bu yeteneği birinci deneyenler Release Preview (Sürüm Önizleme) kanalı Insider’ları olacaktı. Şirket, kısa bir müddet evvel KB5032278 kapsamında en son Windows 10 Sürüm Önizlemesi yapısı 19045.3757’de Windows 10 üzerinde Copilot’u piyasaya sürdü.

Yeni bir Teknoloji Topluluğu blog gönderisinde Microsoft, Copilot’un kullanıcılara nasıl yardımcı olabileceğini ve Windows 11 yahut Windows 10 PC’de olmanıza bağlı olmadan, bilhassa de BT iş gücünün bir parçasıysanız neden bu özelliğe gereksiniminiz olduğunu açıkladı. Microsoft’un açıklaması şu biçimde: “Neden Windows’ta Copilot’u denemelisiniz? Her gün bilgiyle çalışan beşerler, üretken yapay zekanın yeni içerik keşfetmelerine ve oluşturmalarına yardımcı olacak yeteneklerinden heyecan duyuyor. Tarayıcıda Microsoft Copilot’a (önceki ismiyle Bing Chat) yahut ChatGPT’ye erişerek üretken yapay zekayı esasen kullanıyor olabilirler.

Windows’ta Copilot, yönetilen Windows 10 ve 11 bilgisayarlarda üretken yapay zeka tecrübesini güçlendirir. Bir BT uzmanı olarak kuruluşunuzun yapay zeka konusunda ön sıralarda yer almasına yardımcı olmak, tıpkı vakitte çalışanların yapay zeka modelleriyle paylaşabileceği kurumsal bilgileri muhafaza konusunda da çıtayı korumak istiyorsunuz. Her ikisini de yapmanıza yardımcı olmak için buradayız. Windows’taki Copilot ile Windows 10 ve Windows 11 aygıtlarına Copilot’un yönetilen bir sürümünü sunarak çalışanların saklı yahut özel bilgileri kazara paylaşmamasını sağlayabilirsiniz.

Çalışanlar Copilot’u kullanarak şunları yapabilir:

* İstemleri doğal lisanda yazarak yahut seslerini kullanarak tek bir yerde bilgi ve hizmet talebinde bulunarak vakitten ve emekten tasarruf edin.

* Hem metin hem de görsel içeren yaratıcı ve yenilikçi içerikler üreterek yeni olasılıkları ve fikirleri keşfedin.

Kısacası Microsoft, hem Windows 10, hem de Windows 11 kullanıcılarının Copilot’U kullanmalarını istiyor ve bunun için sık sık Copilot’tan bahsettiğini göreceğimiz kesin.

Oyun Haberleri

0 Kullanıcı Oyu ( 0 out of 0 )

Değerlendirme

– Advertisement – LoL RP Oyuneks
Yazar

– Advertisement –
LoL RP Oyuneks