Menu

Microsoft, Windows 11 ve Sonraki Sürümlerde Eski Konsol Modunu Kaldırıyor

Microsoft, Windows 11 ve çıkacak daha yeni sürümler için eski konsol modunu kullanımdan kaldırıyor. Şirket, yayınladığı resmi dokümanlarında Windows 10’da eski komut satırı uygulamasını çalıştırmak için tasarlanmış özel uyumluluk aracı olan eski konsol …

admin 2 ayönce 0

Microsoft, Windows 11 ve çıkacak daha yeni sürümler için eski konsol modunu kullanımdan kaldırıyor. Şirket, yayınladığı resmi evraklarında Windows 10’da eski komut satırı uygulamasını çalıştırmak için tasarlanmış özel uyumluluk aracı olan eski konsol modunun kaldırıldığını duyurdu.

Microsoft’a nazaran, 2024 için planlanan yeni kuşak Windows istemcisi üzere gelecekteki Windows sürümleri, varsayılan olarak eski konsol modunu sunmayacak. Lakin şirket bu modu büsbütün kaldırmıyor. Konsol aracı DISM /add-Capability komutu kullanılarak yüklenebilen isteğe bağlı bir araç olmaya devam edecek.

Şirketin bahis hakkındaki açıklaması ise şu formda:

“Eski konsol modu kullanımdan kaldırıldı ve artık güncellenmiyor. Gelecekteki Windows sürümlerinde İsteğe Bağlı Özellik olarak sunulacaktır. Bu özellik artık varsayılan olarak yüklenmeyecektir.”

Şirketin ayrıyeten eski konsol modunun nasıl çalıştığını detaylarıyla anlatan özel makaleleri bulunuyor. Bu evraklara erişebilmek için şirketin resmi web sayfasını ziyaret edebilirsiniz.

Konsola eriştikten sonra başlık çubuğuna sağ tıklayıp özellikler seçeneğini seçin. Daha sonrasında “Eski konsol modu” seçeneğini kullanılabilirsiniz.

Oyun Haberleri

0 Kullanıcı Oyu ( 0 out of 0 )

Değerlendirme

Etiketler
– Advertisement – LoL RP Oyuneks
Yazar

– Advertisement –
LoL RP Oyuneks