Menu

Microsoft, Windows Karma Gerçeklik Takviyesini Sonlandıracağı Tarihi Açıkladı

Microsoft, Aralık 2023’te Windows Karma Gerçeklik’in artık geliştirme etabında olmadığını sessizce açıkladı. Son olarak şirket, Windows Karma Gerçeklik hakkında yeni detaylar yayınlayarak tüketiciler ve ticari kullanıcılar için dayanağının sona …

admin 1 ayönce 0

Microsoft, Aralık 2023’te Windows Karma Gerçeklik’in artık geliştirme evresinde olmadığını sessizce açıkladı. Son olarak şirket, Windows Karma Gerçeklik hakkında yeni detaylar yayınlayarak tüketiciler ve ticari kullanıcılar için takviyesinin sona erdiğini açıkladı.

Resmi evraklara nazaran Windows Karma Gerçeklik, tüketici Windows sürümleri (Home ve Pro) için 1 Kasım 2026’da ve ticari Windows sürümleri için 1 Kasım 2027’de kullanım ömrünün sonuna ulaşacak. Bu, Microsoft’un teknik dayanak sağlamanın yanı sıra güncellemeleri, güvenlik yamalarını ve düzeltmeleri göndermeye devam edeceği manasına geliyor. Windows Karma Gerçeklik de kullanımdan kaldırılmasına karşın indirilebilir olmaya devam edecek.

Microsoft, müşterilerin Windows Karma Gerçeklik başlıklarını Kasım 2026 ve 2027’den sonra bile kullanmaya devam edebileceklerini söylüyor. Dayanağın sona ermesi, Microsoft’un desteklenmeyen aygıtları kullanılmaz hale getireceği yahut müşterilerin bunları uyumlu yazılım ve oyunlarla kullanmasını engelleyeceği manasına gelmiyor. Öte yandan bu sırf Windows Karma Gerçekliği destekleyen ve içeren Windows sürümlerinde mümkün olacak. Windows Karma Gerçeklik içermeyen daha yeni bir sürüme yükseltme yapmak, bu sanal gerçeklik başlıklarını uyumsuz hale getirecek.

Windows Karma Gerçeklik’in kullanımdan kaldırılmasının ve yaklaşan dayanak sonunun şirketin artırılmış gerçeklik başlığı HoloLens’i etkilemediğini de belirtelim. Microsoft, HoloLens geliştirmelerine ve kurumsal müşterilerine olan bağlılığını sürdürdüğünü söyledi.

Oyun Haberleri

0 Kullanıcı Oyu ( 0 out of 0 )

Değerlendirme

– Advertisement – LoL RP Oyuneks
Yazar

– Advertisement –
LoL RP Oyuneks