Menu

NASA, heyecanla beklenen Artemis II Ay misyonunun ertelendiğini duyurdu

ABD Ulusal Havacılık ve Uzay Ajansı (NASA), Ay’a astronot göndereceği vazifesi Artemis II’nin 2025’e kadar yapılmayacağını duyurdu.

admin 1 ayönce 0

NASA’nın yaptığı son açıklamaya nazaran, insanlığı Ay’a götürmek için kıymetli kilometre taşlarından biri olması beklenen Artemis II görevinin tarihinde birtakım değişiklikler yapıldı. Açıklamada, Artemis II’nin 2024 yerine, en erken Eylül 2025’e kadar fırlatılmayacağı belirtildi.

Artemis II’nin ertelenmesi epey kıymetli bir haber, çünkü Artemis II’de 4 astronot Orion uzay aracıyla Ay’ın etrafında bir seyahate çıkacak. Ayrıyeten gelecekteki Artemis misyonları büyük ölçüde Artemis II’den toplanan bilgilere dayanacağından Artemis III’ün de 2026’ya erteleneceği manasına geliyor. NASA, bu değişikliğin misyonlara katılan herkes için inançlı bir biçimde gerçekleştirilebilmesini sağlama gereksiniminden kaynaklandığını söylüyor.

Bu misyonlar Ay’ın gelecekte gerçekleştirilecek bilimsel keşiflerinin temelini oluşturacak ve bir gün Mars’a beşerli seyahatler yapılmasına katkıda bulunacak. Bu nedenle Artemis misyonlarının muvaffakiyetle tamamlanması bir mecburilik teşkil ediyor. Bu bağlamda da NASA, gruba daha fazla vakit tanınmasının her şeyin planlandığı üzere gitmesini sağlayacağına inanıyor.

Artemis III ve gelecekteki vazifeler için güncellenen vakit çizelgesi, NASA’nın Artemis II misyonundan elde edilen bilgileri kullanabilmesini sağlayacağı üzere SpaceX’e de Artemis III ile astronotları Ay yüzeyine indirmesi planlanan Starship İnsan İniş Sistemi’ndeki pürüzleri gidermesi için daha fazla vakit tanıyacak.

Oyun Haberleri

0 Kullanıcı Oyu ( 0 out of 0 )

Değerlendirme

– Advertisement – LoL RP Oyuneks
Yazar

– Advertisement –
LoL RP Oyuneks