Menu

Opera GX, Panik Tuşu İle Hayatınızı Kurtaracak

Opera GX Panik Tuşu Özelliğini Duyurdu

admin 2 ayönce 0

Oslo merkezli geliştirici Opera, oyun odaklı internet tarayıcısı Opera GX için sunduğu Panik Tuşu (Panic Button) özelliği ile kullanıcıların kapalılığını muhafazayı amaçlıyor.

Şirket tarafından kısa müddet evvel yapılan bir araştırmada, tarayıcının her üç kullanıcısından biri okulda, üniversitede yahut işteyken uygunsuz içeriğe eriştiğini itiraf etmiş ve birden fazla (%45) bunu meskende yaptığını söylemiş. Ankete katılan 2.200 kişinin %78’i yalnızca utanç yaşarken, olayların %13’ünde bu durum ayrılık ve hatta boşanma ile sonuçlanmış. Panik Tuşu ise bunun için bir tahlil olmak gayesinde.

Opera’ya nazaran özellik şu formda çalışıyor: “Hızlı bir biçimde F12 tuşuna basabilirsiniz ve Panik Tuşu aktifleştirilir. Bu, tüm sekmelerdeki oynatmayı süratli bir biçimde susturup duraklatır ve sırlarınızı öteki bir gün için inançta tutarak büsbütün yumuşak, ‘güvenli’ içerikten oluşan yeni bir pencere açmaya zorlar. Tüm sekmeleri evvelki durumuna geri getirmek için F12 düğmesine tekrar basmanız kafidir.”

Opera bu özelliği “ilk savunma hattı” olarak nitelendiriyor ve Wikipedia üzere inançlı web sitelerinin evvelce tanımlanmış bir listesiyle birlikte geliyor. Kullanıcı ayrıyeten beklenmedik bir ziyaretçi tarafından şaşırtıldığında pak davranmak için kendi web sitenizi yapılandırmanıza da müsaade veriyor.

Panik Tuşu’nu kullanmak için tüm Opera GX kullanıcılarının öncelikle tarayıcı ayarlarından “Early Bird” seçeneğini etkinleştirmeleri gerekiyor. Böylelikle resmi olarak kullanıma sunulana kadar özellikten faydalanmaya başlayabilirsiniz.

Tarayıcı için daha evvel de Uydurma Geçmişim isimli bir özellik sunulduğunu da hatırlatalım.

Oyun Haberleri

0 Kullanıcı Oyu ( 0 out of 0 )

Değerlendirme

Etiketler
– Advertisement – LoL RP Oyuneks
Yazar

– Advertisement –
LoL RP Oyuneks