Menu

Oyun Geliştirmeyi Kolaylaştıracak Yapay Zeka Araçları Sunan Unity Muse Duyuruldu

Unity tarafından Muse isimli yapay zeka platformunun genel kullanıma yönelik erken erişiminin kullanıma sunulduğu duyuruldu. Birinci olarak Temmuz ayında tanıtılan Muse, oyun geliştirme sürecini kolaylaştırmayı amaçlayan yapay zeka takviyeli araçlardan …

admin 2 haftaönce 0

Unity tarafından Muse isimli yapay zeka platformunun genel kullanıma yönelik erken erişiminin kullanıma sunulduğu duyuruldu. Birinci olarak Temmuz ayında tanıtılan Muse, oyun geliştirme sürecini kolaylaştırmayı amaçlayan yapay zeka takviyeli araçlardan oluşan ve aylık 30 dolar fiyat talep edilen bir paket.

Unity Muse, tüm marifet düzeylerindeki geliştiriciler için yapılmış, “sürekli genişleyen yapay zeka dayanaklı özellikler paketi” olarak tanımlanıyor. Platform, bir sohbet robotuyla etkileşim kurarak kullanılabilir kodu kaynaklamanıza imkan tanıyor. Bu robot, platformun kaynak kitaplığına tam erişime sahip olduğundan, bundan sonra ne yapmanız gerektiğiyle ilgili tüm sorularınızı da yanıtlıyor.

Ek olarak, 2B hareketli manzaraların oluşturulmasını kolaylaştırmak için özel olarak tasarlanmış bir araç da mevcut. Araç, evvelce belirlenmiş parametrelerle eşleşen sprite’ları (arka plandan bağımsız hareket eden yahut fonksiyonel olarak farklı objeler) otomatik olarak oluşturuyor ve size en âlâ eşleşmeyi seçmenize imkan tanıyan çeşitli varyasyonlar sunabiliyor.

Muse, hem 2B hem de 3B projelerde kullanıma uygun dokular oluşturmak için misal bir süreç sunuyor. Sprite ve doku araçları büsbütün Unity’nin sahip olduğu yahut lisansladığı bilgiler ve manzaralar üzerine eğitilmiş durumda. Bu, platformun kazara rastgele bir telif hakkı maddesine muhalif çalışmamasını sağlıyor. Unity, Muse sonuçlarının hiçbir vakit “kişi, logo yahut tanınabilir sanatsal tarz” içermeyeceğinin altını çiziyor.

Önümüzdeki aylarda Muse, öteki misyonların yanı sıra karakterleri canlandırmak ve NPC davranışlarını ayarlamak için yapay zeka düzeneklerine sahip olacak. Muse aboneleri ayrıyeten Sketch ismi verilen süratli prototip oluşturma ve iş birliği platformuna da erişebilecek.

Oyun Haberleri

0 Kullanıcı Oyu ( 0 out of 0 )

Değerlendirme

Etiketler
– Advertisement – LoL RP Oyuneks
Yazar

– Advertisement –
LoL RP Oyuneks