Menu

Quiche ile kendi iPhone tarayıcınızı kendiniz yapın

Safari âlâ bir tarayıcı fakat ferdileştirme konusunda pek bir şey sunmuyor. Yeni bir iPhone tarayıcısı olan Quiche ise, neredeyse kendi iPhone tarayıcınızı kendiniz yapmanıza müsaade verecek kadar ile gidiyor.

admin 2 ayönce 0

iPhone üzerinde en süratli ve kullanışlı tarayıcı seçeneği Safari olabilir lakin dizaynını biraz sıkıcı buluyor olabilirsiniz. Ve ne yazık ki bu tasarımı şahsileştirmek için yapabileceğiniz pek bir şey de yok. App Store’da çok sayıda üçüncü taraf seçenek olsa da, Apple’ın WebKit kullanımını hepsi için zarurî tutmasından ötürü birden fazla temel olarak Safari. Lakin bu, bağımsız bir geliştiricinin işleri farklı hale getirmeye çalışmasını engelleyemedi.

Greg De J’nin Quiche tarayıcısı eşsiz, ilgi alımlı ve arayüzde gördüğünüz her düğme ve araç çubuğuna kadar büsbütün özelleştirilebilir bir seçenek sunuyor. Araç çubuğuna özel moda ayrılmış bir düğme eklemek üzere, tarayıcıyı çok daha fonksiyonel hale getirmek için özelleştirme yeteneğinden faydalanabilirsiniz. Ayrıyeten, tarama tecrübenizi hakikaten kendinize özel hale getirmek için birçok renk ve nizam seçeneğini kullanabilirsiniz.

Quiche tarayıcısında kullanıcı arayüzünün tamamını sıfırdan oluşturmak mümkün. Fakat ön ayarlardan biriyle başlamanız tavsiye ediliyor. Ayarlar sayfasına gittiğinizde üst kısımda yer alan Araç Çubuğu Galerisi içerisinde bol ölçüde seçenek bulunuyor. Üstte bir adres çubuğu ve altta düğmeler bulunan klâsik Safari tarzını kullanabilir ve tüm kısımlarını özelleştirebilirsiniz yahut tüm düğmeleri bir menünün gerisine gizlemeyi ve son derece minimal bir tarayıcı arayüzünü kullanmayı seçebilirsiniz.

Başlangıç noktasını seçtikten sonra tema rengini, araç çubuğu nizamını, adres çubuğu tarzını, menü düğmesini ve içerik menüsünü özelleştirmek için ayarlara geri dönerek daha fazla ince ayar yapabilirsiniz.

Ayrıca Quiche tarayıcısında kimi etkileyici fikirler de bulunuyor. Örneğin sekme değiştiricideki Ayarlar kısmında, tüm açık web sitelerini okuma müddetine nazaran, en kısa okumalar en üstte olacak halde sıralama seçeneği yer alıyor. Sekme değiştiriciyi de özelleştirebilirsiniz ve sekmeleri bir liste yahut büyük ön izlemeler olarak görüntüleyebilirsiniz.

Araç çubuğu menüsü ve içerik menüsü kelam konusu olduğunda ise sırf adres çubuğunun gösterilmesini tercih ederek öbür tüm değerli düğmeleri uzun basma menüsü yahut Menü düğmesinin ardına gizleyebilirsiniz. Quiche varsayılan arama motoru olarak DuckDuckGo’yu kullanıyor fakat isterseniz Google’a, hatta Kagi’ye geçmekte özgürsünüz. Tarayıcı, tarayıcı aracınızı değiştirmenize yahut JavaScript’i büsbütün devre dışı bırakmanıza bile müsaade veriyor.

Tarayıcının tamamı fiyatsız olsa da, şayet isterseniz, aylık 0,99 ABD doları fiyatındaki Quiche+ aboneliğine katılarak varsayılan tarayıcı simgesini de değiştirebilirsiniz.

Oyun Haberleri

0 Kullanıcı Oyu ( 0 out of 0 )

Değerlendirme

– Advertisement – LoL RP Oyuneks
Yazar

– Advertisement –
LoL RP Oyuneks