Menu

Samsung, çok beklenen iPhone özelliğini Galaxy S24’e de eklemeyecek

Samsung, iPhone 14 ile hayatımıza giren ve birçok durumda ne kadar yararlı olabileceğini kanıtlayan uydu ilişki özelliğini Galaxy S24’te de sunmayacak üzere görünüyor.

admin 2 ayönce 0

Geçtiğimiz yıl, Samsung’un acil durumlar için Galaxy S23’ü iPhone’da olana benzeri bir uydu temasıyla donatabileceği söylentisi ortaya çıkmıştı. Lakin Galaxy S23 serisinde bu özellik bulunmuyordu ve şirket, iki istikametli uydu ilişki ekosisteminin gereğince olgunlaşmadığını tez ediyordu.

Daha sonra birçok söylenti, Samsung’un Galaxy S24 serisiyle iki taraflı uydu teması getireceğini argüman etti ve One UI 6.1’in ekran imgelerinde bu özellikten bahsediliyordu. Bu yüzden şirketin yaklaşmakta olan üst düzey telefonunun mutlaka uydu temasına sahip olacağı düşünülüyordu lakin görünene nazaran, Güney Koreli firma bir sefer daha bu özelliği sunmayacak.

ETNews’in yeni bir haberi, Samsung’un resmi duyurudan iki hafta evvel Galaxy S24’ü Güney Kore’deki üç ağ operatörü (KT, LG Uplus ve SK Telecom) ile test ettiğini sav ediyor. Samsung, lansman öncesinde akıllı telefon üreticileri ortasında yaygın bir uygulama olan, görünüşünü aşikâr etmeyecek biçimde paketlenmiş olan Galaxy S24 Ultra örneklerini taşınabilir operatörlere sağladı. Görünüşe nazaran telefonda iki taraflı uydu irtibatından bahsedilmiyor ve bu da Samsung’un bilinmeyen nedenlerden ötürü bu özelliği kullanmamayı tercih ettiği manasına gelebilir.

Bu özellik, acil durumlarda ve hücresel ağ kullanımının mümkün olmadığı durumlarda kullanılması emeliyle geliştirildi. Özellik, bir kurtarma bildirimi göndermek için L Band frekans bandını kullanıyor ve bu bildirim ekseriyetle bölgedeki acil durum müdahale grubuna gönderiliyor. Bu özellik birinci olarak geçtiğimiz yıl piyasaya sürülen iPhone 14 serisinde kullanıma sunuldu. Huawei de emsal bir özelliği birtakım üst düzey telefonlarında sundu lakin öteki Android markaları telefonlarına şimdi getirmedi. Görünüşe nazaran Samsung da bu özellik için çabuk etmeye gerek olmadığını düşünüyor.

Oyun Haberleri

0 Kullanıcı Oyu ( 0 out of 0 )

Değerlendirme

Etiketler
– Advertisement – LoL RP Oyuneks
Yazar

– Advertisement –
LoL RP Oyuneks