Menu

Samsung, en büyük rakiplerinden biri ile bağlarını kopardı

Güney Koreli teknoloji devi Samsung, tüzel gayretlerin gölgesinde en büyük rakiplerinden biri ile bağlarını kopardı.

admin 3 haftaönce 0

Güney Kore’nin teknoloji devi Samsung Electronics, Çin’in en büyük ekran üreticisi BOE ile münasebetlerini kesti. Bu karar, patent ihlali ve ticari sır hırsızlığı tezlerinin akabinde geldi.

Samsung Display, Samsung Electronics’in bir alt kuruluşu, son aylarda BOE’yi OLED panel ve modül teknolojisinin haksız kullanımıyla suçlayarak ABD Milletlerarası Ticaret Kurulu’na (ITC) şikayetlerde bulundu. BOE, Samsung Electronics için kıymetli bir Sıvı Kristal Ekran (LCD) panel tedarikçisiydi ve 2023’ün birinci yarısında şirketin TV panel alımlarının yaklaşık %10’unu oluşturuyordu.

Samsung, en büyük rakiplerinden biri ile bağlarını kopardı

Ancak, yılın üçüncü çeyreğinde, BOE, Samsung Electronics’in Aygıt Tecrübesi (DX) kısmı için ana panel tedarikçileri listesinden çıkarıldı. Bu, Çinli şirketin yaklaşık yedi buçuk yıldır birinci kere birincil tedarikçi olarak listeye alınmadığı manasına geliyor.

BOE ile alakaların kesilmesi, Çinli şirketin işlerine değerli bir tesir yapacak. BOE, Samsung’u büyük bir müşteri olarak görüyordu ve bu kontratın kaybı muhtemelen onun finansal durumunu olumsuz etkileyecek.

BOE’nin devre dışı bırakılmasıyla, Samsung Electronics’in öbür tedarikçilerle iş birliğini artırması bekleniyor. Bunlar ortasında LG Display, Sharp ve AUO bulunuyor. Bilhassa LG Display, Çin’in Guangzhou kentindeki LCD fabrikasında üretimi artırarak 2023’te 9 milyon olan sevkiyatlarını 2024’te 16 milyon üniteye çıkarması öngörülüyor.

Oyun Haberleri

0 Kullanıcı Oyu ( 0 out of 0 )

Değerlendirme

– Advertisement – LoL RP Oyuneks
Yazar

– Advertisement –
LoL RP Oyuneks