Menu

Samsung Exynos 2400, Apple A17 Pro’nun GPU Performansını Geçebilir

Samsung, ABD’nin Kaliforniya eyaletindeki San Jose kentinde düzenlenen SLSI Tech Day etkinliğinde yaklaşmakta olan yonga seti Exynos 2400 hakkında birtakım değerli bilgiler verdi. Bu bilgilere ek olarak X’te Revegnus isimli kullanıcı tarafından paylaşılan …

admin 3 ayönce 0

Samsung, ABD’nin Kaliforniya eyaletindeki San Jose kentinde düzenlenen SLSI Tech Day etkinliğinde yaklaşmakta olan yonga seti Exynos 2400 hakkında birtakım kıymetli bilgiler verdi. Bu bilgilere ek olarak X’te Revegnus isimli kullanıcı tarafından paylaşılan gönderide Samsung yonga setinin AMD ile birlikte tasarlandığını ve Apple A17 Pro’nun GPU performansından daha yeterli performans gösterebilen bir GPU’ya sahip olduğunu belirtti.

Hatırlatmak gerekirse A17 Pro, 6 çekirdekli GPU’su sayesinde AnTuTu platformunun grafik testinde 590.000’in üzerinde puan almayı başarmıştı. Revegnus ayrıyeten Samsung Exynos 2400 çipinin 3nm üretim sürecine değil Samsung’un geliştirilmiş 4nm üretim sürecine dayanacağını da ekliyor.

Bunların yanında şirket aktiflikte Exynos 2400 işlemcinin Exynos 2200’e kıyasla 14,7 kat daha süratli AI sürece suratlarının yanı sıra yüzde 70 daha süratli CPU performansı sunacağını argüman ediyor. Pekala siz Exynos yongaları hakkında ne düşünüyorsunuz?

Oyun Haberleri

0 Kullanıcı Oyu ( 0 out of 0 )

Değerlendirme

Etiketler
– Advertisement – LoL RP Oyuneks
Yazar

– Advertisement –
LoL RP Oyuneks