Menu

Samsung, Glare-Free Teknolojili Yeni Odyssey OLED Monitörlerini Tanıttı

Samsung, CES 2024 öncesinde üç yeni Odyssey OLED oyun bilgisayarı monitörünü piyasaya sürmeyi planladığını duyurdu. Önümüzdeki hafta Las Vegas’ta düzenlenecek CES 2024 fuarında tanıtılacak eserler ortasında 27 ve 32 inç iki yeni küçük monitörün yanı …

admin 2 ayönce 0

Samsung, CES 2024 öncesinde üç yeni Odyssey OLED oyun bilgisayarı monitörünü piyasaya sürmeyi planladığını duyurdu. Önümüzdeki hafta Las Vegas’ta düzenlenecek CES 2024 fuarında tanıtılacak eserler ortasında 27 ve 32 inç iki yeni küçük monitörün yanı sıra 49 inç Odyssey OLED G9 ekranın güncellenmiş bir versiyonu da yer alıyor.

Samsung’un basın açıklamasında, üç yeni Odyssey monitörünün de “OLED Glare-Free teknolojisi” içereceği belirtiliyor. Bu sayede monitör sahipleri her türlü aydınlatma şartında monitörlerinden en yeterli imgeyi alabilecekler. Üç monitör de canlı renkler ve derin siyahlar için VESA DisplayHDR True Black 400’ü ve PC oyunları oynarken grafiksel yırtılma ve takılmaları azaltmaya yardımcı olacak AMD FreeSync Premium Pro’yu destekleyecek.

27 inç 2.560 x 1.440 Samsung OLED G6 ve 32 inç 3.840 x 2.160 Samsung OLED G8’in her ikisi de 16:9 en uzunluk oranına sahip düz monitörler olarak karşımıza çıkıyor. Her ikisi de yeni ince 3,9 mm metal çerçeve dizaynına sahip. Her ikisi de şirketin Core Lighting+ ismini verdiği ve monitörün gerisinden ortam ışığı üreten dayanağı içeriyor. G6 360 Hz yenileme suratına sahipken G8 240 Hz yenileme suratına sahip.

Kavisli ultra geniş Samsung Odyssey OLED G9‘un güncellenmiş bir versiyonu da yakında geliyor. Bu versiyon 5.120 x 1.440 çözünürlüğe ve 32:9 en uzunluk oranına sahip olacak. Hem G9 hem de daha küçük olan G8, şirketin Multi Control ismini verdiği özelliğe sahip olacak: “Multi Control, kullanıcıların fare ve klavyelerini kullanarak daha problemsiz, daha verimli bir çalışma süreci için Samsung monitörleri ile Galaxy Book, tablet yahut telefonları da dahil olmak üzere öbür Samsung aygıtları ortasında sıkıntısız bir biçimde manzara ve/veya metin transferi yapmalarını sağlıyor.”

Hem Samsung Odyssey OLED G9 hem de G8 monitörler, Matter takviyeli akıllı konut aygıtlarını meselesiz bir halde bağlamak için Samsung SmartThings Hub olarak da kullanılabiliyor. Her iki monitör de bilgisayara gereksinim duymadan buluttan sinema, dizi ve oyun akışı için entegre Samsung Smart TV ve Gaming Hub platformlarına sahip olacak.

Yeni Samsung Odyssey OLED monitörlerin çıkış tarihleri ve fiyatları ise şimdi belgisiz.

Oyun Haberleri

0 Kullanıcı Oyu ( 0 out of 0 )

Değerlendirme

Etiketler
– Advertisement – LoL RP Oyuneks
Yazar

– Advertisement –
LoL RP Oyuneks