Menu

Samsung, “Yapay Zekalı Telefon” markası için harekete geçti

Samsung, “Yapay Zekalı Telefon” ve “Yapay Zekalı Akıllı Telefon” tabirlerini markalaştırmak için harekete geçti. Pekala ancak Koreli devin bu markaları kendi inhisarına alma talihi sahiden var mı?

admin 3 ayönce 0

Pek çok teknoloji şirketi üzere Samsung da ChatGPT’nin teknoloji dünyasında yarattığı ihtilalin akabinde yapay zeka (AI) modasından en yeterli biçimde yararlanmak istiyor. Şirket, birkaç gün evvel ortaya atılan iddiaların da söylediği üzere önümüzdeki yıl bir “Yapay Zeka Telefonu” piyasaya süreceğini doğruladı. Samsung, geçtiğimiz günlerde Gauss Yapay Zeka platformunu da duyurmuştu. Galaxy S24’ün üretken yapay zeka özellikleriyle piyasaya sürülen birinci telefon olabileceği kestirim ediliyordu.

Galaxy S24’in lansmanının beklendiği Ocak ortasına kadar Samsung’un muhtemelen bu mevzuda kesin bir açıklama yapmayacağı iddia edilebilir. Lakin Koreli dev, Galaxy S24’ün birinci yapay zekalı telefonu olacağını ima eden bir ipucu verdi. Samsung, Avrupa Birliği (AB) ve Birleşik Krallık’ta “Yapay Zekalı Telefon” ve “Yapay Zekalı Akıllı Telefon” tabirlerini markalaştırmayı planladığı için bunun artık neredeyse resmi olduğunu rahatlıkla söyleyebiliriz.

Bu markalama uğraşının inanılmaz derecede yavuz olduğu tartışılamaz, lakin tıpkı vakitte anlamsız olduğu da düşünülebilir. Düzenleyicilerin bu çeşit genel ticari markaları Samsung’a yahut alandaki rastgele bir şirkete vermesi pek mümkün değil. İster lokal olarak ister bir uygulama aracılığıyla çalışsın, yapay zeka özelliklerine sahip rastgele bir akıllı telefon, “Yapay Zekalı Telefon” ve “Yapay Zekalı Akıllı Telefon” olarak nitelendirilecektir.

Google’ın lansman aktifliği sırasında çok sayıda özel AI yeteneğini sergilemesi ile Pixel 8 serisinin birinci AI telefonlar olduğu da söylenebilir. Ayrıyeten, aslında iPhone 15 de bir yapay zeka telefonudur. Tıpkı şey, resmi ChatGPT uygulamasını çalıştırabilen öteki iPhone’lar ve Samsung, Google yahut farklı bir kuruluş tarafından üretilmiş olsun, piyasadaki rastgele bir Android aygıtı için de geçerlidir. ChatGPT’den evvel, üretken yapay zeka tecrübeleri olmasa da birçok telefonun yerleşik AI özelliklerine sahip olduğunu da unutmamak lazım.

Yine de Samsung’un bu tabirleri markalaştırma eforu birkaç kıymetli şeyi gösteriyor. Öncelikle, Samsung’un önümüzdeki yıl üretken yapay zekalı telefonlara tam olarak odaklanacak. Buna bağlı ikinci bir çıkarım da, Galaxy S24 serisinin AI telefonlar olarak lanse edilecek birinci modeller olacağı.

Oyun Haberleri

0 Kullanıcı Oyu ( 0 out of 0 )

Değerlendirme

– Advertisement – LoL RP Oyuneks
Yazar

– Advertisement –
LoL RP Oyuneks