Menu

Şimdi birinci Apple Vision Pro satışa sunulmadan ikincisinin ayrıntıları ortaya çıktı

Apple’ın merakla beklenen Vision Pro başlığı şimdi piyasaya çıkmasa da, ikinci modelden neler bekleyebileceğimiz çoktan internete sızdı.

admin 3 ayönce 0

Apple’ın WWDC’de Vision Pro’yu duyurmasından kısa bir müddet sonra, eserin kaçınılmaz olduğu rahatlıkla kestirim edilebilecek devam sürümüne dair söylentiler de yayılmaya başladı. Bloomberg’den Mark Gurman, Haziran ayındaki haber bülteninde ikinci jenerasyon başlığın üzerinde çalışıldığını ve birkaç kıymetli yeni özelliğin ekleneceğini bildirmişti. Apple Vision Pro’nun piyasaya sürülmesine hala aylar var, lakin artık de MacRumors, Vision Pro 2’nin daha da fazla ayrıntısını bulduğuna dair bir haber paylaştı.

MacRumors’ın belirttiğine nazaran Apple’ın ikinci kuşak başlığı “birinci kuşak Vision Pro ile çarpıcı bir benzerlik taşıyor.” Orjinal aygıtla birebir kavisli estetiğe ve düğme yerleşimine sahip olacak lakin yeni bir hoparlör yuvası barındıracak. Ayrıyeten MacRumors, aygıtın şirket içinde Project Alaska olarak anıldığını ve N109 aygıt tanımlayıcısı ile bilindiğini tez ediyor.

Kaynaklar, yeni başlığın birinci dizaynlarında mevcut modelde hoparlörlerin bulunduğu yuvarlak alanların yer almadığını söylüyor. Apple, bunun yerine başlığın üzerine “tüm başlık boyunca düz ve tek biçimli açıcılar” yerleştirmiş üzere gözüküyor.

Görünüşe nazaran MacRumors’un kaynakları Apple’ın sıradaki Vision Pro hakkındaki dokümanlarını de görmüş durumda. Bu dokümanlar bir ses aksesuarına referanslar içeriyor fakat rastgele bir detay vermiyor. MacRumors, bu aksesuarın harici bir hoparlör olabileceğini öne sürüyor. Ayrıyeten Apple’ın üst havalandırma delikleri için iki farklı tasarım düşündüğü de söyleniyor ve bunların “ilkinin birinci kuşak Apple Vision Pro’daki havalandırma delikleri ile birebir, ikincisinin ise iki küçük hoparlör tipi delik kümesi içerdiğini” söylüyor.

Bir öteki potansiyel değişiklik ise daha çok “dizüstü bilgisayar çantalarında yahut sırt çantalarında yaygın olarak bulunan düz kayışlara” benzeyen daha kolay art kayışlar olabilir. Ayrıyeten kaynaklar, Apple’ın Vision Pro için de mevcut olacak harici pil paketini kullanmaya devam edebileceğini öne sürüyor.

MacRumors’ın Project Alaska için sunduğu kıymetli donanım bileşenleri listesi aşağıdakilerden oluşuyor:

  • 2 mikro OLED ekran
  • 1 TrueDepth kamera
  • 4 adet bilgisayarlı görüş (CV) kamerası
  • 2 RGB kamera
  • 2 düşük ışıklı kızılötesi aydınlatıcı
  • Yarı otomatik gözbebekleri ortası uzaklık (IPD) ayarı
  • Pusula, ortam ışığı sensörü, manyetometre, ivmeölçer, jiroskop

İkinci kuşak Apple Vision Pro’nun 2025 yılında eser doğrulama testi (PVT) geliştirme basamağına girmesi planlanıyor. Bu tarih, yeni jenerasyon başlığın 2025 sonu yahut 2026 başı çıkış tarihi ile uyumlu olacaktır. Elbette Vision Pro’nun birinci sürümünün başarısı üzere pek çok farklı faktör Apple’ın gelecek planlarını değiştirebilir.

Oyun Haberleri

0 Kullanıcı Oyu ( 0 out of 0 )

Değerlendirme

– Advertisement – LoL RP Oyuneks
Yazar

– Advertisement –
LoL RP Oyuneks