Menu

SpaceX, Hücresel Hizmet Sunan Birinci Uydusunu Fırlattı

Elon Musk liderliğindeki SpaceX, yörüngeye hücresel hizmet verecek bir dizi uydu fırlattı. Fırlatma T-Mobile ile iş birliği içinde gerçekleştirildi ve SpaceX birinci kere alçak Dünya yörüngesine hücresel hizmetler sunan uydular fırlatmış oldu. T-Mobile …

admin 2 ayönce 1

Elon Musk liderliğindeki SpaceX, yörüngeye hücresel hizmet verecek bir dizi uydu fırlattı. Fırlatma T-Mobile ile iş birliği içinde gerçekleştirildi ve SpaceX birinci sefer alçak Dünya yörüngesine hücresel hizmetler sunan uydular fırlatmış oldu.

T-Mobile tarafından paylaşılan basın bülteninde şirket, Direkt Hücresel Hizmete sahip bir dizi Starlink uydusunu fırlatmak için SpaceX ile paydaşlık kurduğunu belirtti. Bu, T-Mobile ve SpaceX tarafından 2022 yılında duyurulan Coverage Above and Beyond teşebbüsünün bir kesimiydi. Teşebbüs, taşınabilir meyyit bölgeleri ortadan kaldırmak için Amerika Birleşik Devletleri’ne kozmik hücresel ilişki getirmeyi amaçlıyor. T-Mobile, uyduların yörüngeye oturmasıyla birlikte saha testlerine yakında başlamayı planladığını söyledi.

T-Mobile, Direkt Hücresel Hizmetinin mevcut akıllı telefonlarda çalışacağını ve ek donanım gerektirmeyeceğini söyledi. Şirket, önümüzdeki yıllarda arama seçeneğiyle birlikte yakında metin hizmeti sunmayı planlıyor. Bu, uzak yerlerdeki kullanıcıların kapsamlı radyo donanımı olmadan diğerleriyle irtibat kurmasına imkan tanıyacak.

Öte yandan SpaceX, birebir hizmeti sunmak için öteki telekomünikasyon sağlayıcılarıyla iştirak kurmayı planlıyor. Şirket şu anda KDDI (Japonya), Optus (Avustralya), One NZ (Yeni Zelanda), Rogers (Kanada) ve başkalarıyla görüşüyor. SpaceX ayrıyeten dünya genelindeki öbür sağlayıcıları da paydaşlık için davet etti.

Oyun Haberleri

0 Kullanıcı Oyu ( 0 out of 0 )

Değerlendirme

Etiketler
– Advertisement – LoL RP Oyuneks
Yazar

– Advertisement –
LoL RP Oyuneks