Menu

Tesla’nın para istediği şeylere inanamayacaksınız!

Dünyanın en tanınan elektrikli araçlarından biri olan Tesla, yeni modellerinde çok farklı aksesuarlar için bile para istiyor.

admin 3 haftaönce 0

Elektrikli araç sanayisinin öncüsü Tesla, araç özelliklerine yeni bir yaklaşım düşünüyor ve kimi ayrıcalıklar için ödeme yapılabilen bir model uygulamayı kıymetlendiriyor. Ünlü bir Tesla hacker’ı olan GreenTheOnly’nin Tesla’nın son yazılım güncellemesine yaptığı ayrıntılı inceleme, yeni Tesla Model 3 araçlarda ısıtmalı ön koltuklar ve ısıtmalı sileceklerin premium özellikler haline gelebileceğine işaret ediyor.

Tesla daha evvel araçlarının farklı özelliklerine erişimi sınırlamıştı. Evvelden, şirket Model 3‘te ayak ışıkları üzere özellikleri yahut eski Model S ve X varyantlarında ek batarya kapasitesini ek fiyat karşılığında açmıştı. Dikkate kıymet olan, Tesla’nın birtakım Model 3 versiyonlarında ısıtmalı art koltuklar için fiyat talep etmesi fakat bu uygulamayı 2022’de sonlandırmış olması.

Tesla’nın bu özellikleri paralı hale getirme fikri şimdi doğrulanmamış olsa da, şirketin maliyet ve kolaylık ortasında istikrar kurma geçmişiyle uyumlu. Bu özellikleri opsiyonel ekstralar olarak sunarak, Tesla Model 3‘ün başlangıç fiyatını düşürmeyi ve aracı daha erişilebilir kılmayı hedefliyor olabilirken, satış sonrası bir gelir akışı da açabilir.

Tesla’nın para istediği şeylere inanamayacaksınız!

Bu iş modeli, değerli bir soruyu gündeme getiriyor: Tesla, gelecekteki araç kişiselleştirmesi için bir örnek mi oluşturuyor, yoksa kullanıcı tecrübesinden ödün verebilecek bir ödeme duvarı mı yaratıyor? Daha düşük başlangıç fiyatıyla opsiyonel yükseltmeler sunmak daha geniş bir müşteri kitlesini çekebilir, lakin sahiplerin bir vakitler standart olan özellikler için ek fiyatlar ödemek zorunda kalabileceği bir senaryo da yaratıyor.

Yazılım güncellemesinin ilgi cazibeli bir tarafı, Model Y‘nin Standard Range triminde yazılımla kilitlenmiş batarya kapasitesinin keşfedilmesiydi, Tesla’nın geçmişte kullandığı bir taktik. Bu strateji, üretim süreçlerini kolaylaştırmak için stratejik bir atılım olabilir, fakat yazılımla kilitleme özellikleri üzerine tartışmaya öteki bir boyut ekliyor.

Şu anda, bu özelliklerin nasıl ve ne vakit uygulanacağı ve mümkün maliyetleri şimdi açıklanmadı. Tesla’nın geçmişi, şirketin ısıtmalı art koltuklarla ilgili kararında olduğu üzere, bu cins kararları geri alma konusunda utangaç olmadığını gösteriyor.

Oyun Haberleri

0 Kullanıcı Oyu ( 0 out of 0 )

Değerlendirme

– Advertisement – LoL RP Oyuneks
Yazar

– Advertisement –
LoL RP Oyuneks