Menu

Threads Arama Sonuçları Artık Aykırı Kronolojiyle Sıralanıyor

Meta’nın X rakibi Threads toplumsal medya platformu için sunulan güncelleme ile artık kullanıcılar arama sonuçlarını aksi kronolojik sırada görebiliyor. Bu, uygulamanın evvel en yeni gönderileri, akabinde eski gönderileri göstereceği manasına geliyor …

admin 2 ayönce 0

Meta’nın X rakibi Threads toplumsal medya platformu için sunulan güncelleme ile artık kullanıcılar arama sonuçlarını aykırı kronolojik sırada görebiliyor. Bu, uygulamanın evvel en yeni gönderileri, akabinde eski gönderileri göstereceği manasına geliyor.

Instagram Lideri Adam Mosseri başlangıçta kronolojik sıralama fikrini reddettiği için bu gelişme natürel ki biraz sürpriz oldu. Aralık 2023’te bir kullanıcı Mosseri’ye Threads’deki arama sonuçlarının kronolojik olarak sıralanıp sıralanamayacağını sormuş, Mosseri ise sıralamanın platformda daha fazla spam oluşmasına yol açabileceğini söylemişti.

Öte yandan 9To5Mac, Threads’in karşıt kronolojik sıralama eklediğini bildirdi ve doğruladı. Artık filtre sayesinde kullanıcılar en son gönderileri arama sonuçlarında görebiliyor. Bu tıpkı vakitte etiketlerdeki gönderiler için de geçerli. Etiketler özelliği de platforma yakın vakitte eklenen ve Instagram yahut X’teki etiketlere benzeyen bir özellikti lakin kare sembolü olmadan geliyor ve gönderi başına bir etiketle sonlu.

Ters kronolojik filtreye erişmek için kullanıcıların Threads uygulamasını güncellemesi gerekiyor. Daha sonra bir anahtar söz ararken yahut etiketlerdeki gönderiler ortasında gezinirken ekranlarının üst kısmında üç noktalı bir düğme görülüyor. Bu düğmeye tıkladıktan sonra kullanıcılar, gönderilerini aksi kronolojik sıraya nazaran sıralamak için “En İyi” ve “En Son” seçeneklerini seçebiliyor.

Bu ayar tıpkı vakitte başka arama özelliklerine de uygulanacak. Bir kullanıcı filtreyi aramadaki gönderilere uyguladıysa arama sonuçlarında da birinci olarak en son gönderiler gösterilecek.

Özelliğin şu an için yalnızca iOS uygulamasında olduğunu Android içinse bir bilgi olmadığı belirtelim.

Oyun Haberleri

0 Kullanıcı Oyu ( 0 out of 0 )

Değerlendirme

– Advertisement – LoL RP Oyuneks
Yazar

– Advertisement –
LoL RP Oyuneks