Menu

TSMC 3nm Çip Üretimini Arttırıyor

Dünyanın önde gelen yonga üreticilerinden biri olan TSMC, 3nm yongalarının üretimini artırdı. Bu artırımın eserleri için en yeni işlemcileri arayan teknoloji devlerinden gelen artan talep nedeniyle yapıldığı söyleniyor. 2023 yılında Apple, iPhone 15 …

admin 1 haftaönce 0

Dünyanın önde gelen yonga üreticilerinden biri olan TSMC, 3nm yongalarının üretimini artırdı. Bu artırımın eserleri için en yeni işlemcileri arayan teknoloji devlerinden gelen artan talep nedeniyle yapıldığı söyleniyor.

2023 yılında Apple, iPhone 15 Pro modelinde kullanılan 3nm çipler nedeniyle TSMC’nin birincil müşterisiydi. Lakin Qualcomm, MediaTek, NVIDIA ve Intel üzere büyük firmalar da çip siparişi verdiler. TSMC ise artan talebi karşılamak için aylık 3nm çip üretimini 2024 sonuna kadar 100.000 üniteye çıkardı.

Şirketin 3nm sürecinin (N3B) birinci versiyonunun randıman sıkıntılarıyla karşılaştığı ve yüksek bir maliyet taşıdığı bildiriliyor. Bu yıl büyük teknoloji firmalarının birinci 3nm dayanaklı aygıtlarını piyasaya sürmeye başlamasıyla yarı iletken pazarında rekabetin artmasına kesin gözüyle bakılıyor.

Oyun Haberleri

0 Kullanıcı Oyu ( 0 out of 0 )

Değerlendirme

Etiketler
– Advertisement – LoL RP Oyuneks
Yazar

– Advertisement –
LoL RP Oyuneks