Menu

Tüm iPhone 16 Modelleri Aksiyon Düğmesi ile Gelebilir

iPhone 15 Pro ve iPhone Pro Max, Aksiyon (Action) düğmesi olarak bilinen büsbütün yeni, kullanıcı tarafından yapılandırılabilen bir düğme ile birlikte piyasaya sürüldü. Artık ise MacRumors, Apple tarafından Hareket düğmesinin tüm iPhone 16 serisine …

admin 3 ayönce 1

iPhone 15 Pro ve iPhone Pro Max, Hareket (Action) düğmesi olarak bilinen büsbütün yeni, kullanıcı tarafından yapılandırılabilen bir düğme ile birlikte piyasaya sürüldü. Artık ise MacRumors, Apple tarafından Hareket düğmesinin tüm iPhone 16 serisine eklenmesinin planlarının yapıldığı ileri sürülmüş durumda.

‌iPhone 15 Pro‌ modellerindeki Hareket düğmesi daha evvel tüm iPhone modellerinde bulunan sessize alma anahtarının yerini alıyor. Sessize alma anahtarının tersine Aksiyon düğmesi iPhone” kullanıcılarına çeşitli kullanımlar sağlar. Bunlar ortasında kamerayı başlatma, sesli not olma, erişilebilirlik özelliklerine ulaşma, sessize alma ve daha pek çok seçenek yer alıyor.

İddiaya nazaran Apple, iPhone 16 serisiyle düğmeyi mekanikten kapasitif tip düğmeye dönüştürerek Aksiyon düğmesine daha da fazla fonksiyonellik eklemeyi planlıyor. Atlas kod ismi altında geliştirilen yenilenen Aksiyon düğmesinin, eski iPhone modellerindeki Touch ID Ana Ekran düğmesine yahut daha yeni MacBook’larda bulunan Force Touch izleme dörtgenine misal biçimde çalışması bekleniyor.

Dahili evraklara nazaran, güncellenen Hareket düğmesi basınçtaki değişiklikleri algılayan bir kuvvet sensörünün yanı sıra “incelik değiştirme işlevselliği” de içerecek lakin ikincisinin tam olarak ne manaya geldiği şu anda meçhul. ‌iPhone 16‌ serisi için planlanan yeni Yakala düğmesi de geliştirilmiş Hareket düğmesiyle birebir fonksiyonelliği içerecek biçimde ayarlandı.

Eylem düğmesi tıpkı vakitte, 2025’te piyasaya sürülmesi planlandığı bildirilen bütçe odaklı dördüncü jenerasyon iPhone SE’nin bir sonraki modelinde de görünecek ve böylelikle şu anda geliştirilmekte olan gelecekteki tüm iPhone’larda özel sessize alma ortadan kaldırılmış olacak.

Tabii ki tüm bunların şu anda tez kademesinde olduğunu unutmamak gerekiyor.

Oyun Haberleri

0 Kullanıcı Oyu ( 0 out of 0 )

Değerlendirme

– Advertisement – LoL RP Oyuneks
Yazar

– Advertisement –
LoL RP Oyuneks