Menu

Twitch, Çalışanlarının Yüzde 35’ini İşten Çıkartacak

Amazon’un sahibi olduğu Twitch, çalışanlarının yüzde 35’ini yani 500’ün biraz üzerindeki kişiyi işten çıkarmaya hazırlandığını açıkladı. Bu üzücü gelişme Twitch CEO’su Dan Clancy tarafından imzalanan bir blog yazısında doğrulandı. Çalışanlar işlerini …

admin 2 ayönce 0

Amazon’un sahibi olduğu Twitch, çalışanlarının yüzde 35’ini yani 500’ün biraz üzerindeki kişiyi işten çıkarmaya hazırlandığını açıkladı. Bu üzücü gelişme Twitch CEO’su Dan Clancy tarafından imzalanan bir blog yazısında doğrulandı. Çalışanlar işlerini kaybedip kaybetmediklerini e-posta yoluyla öğrenecekler.

CEO Clancy, “Geçtiğimiz yıl, Twitch’in uzun vadede burada olabilmesi için daha sürdürülebilir bir iş kurmaya çalıştık ve yıl boyunca maliyetleri düşürdük ve daha verimli olmak için birçok karar aldık. Ne yazık ki bu gayretlere karşın kuruluşumuzun, işimizin büyüklüğü göz önüne alındığında hala gereksinim duyulandan manalı derecede daha büyük olduğu ortaya çıktı.” dedi.

Bu atak, 2023’te işçi sayısının yaklaşık 400 kişi azaltılması ve Twitch’in Kore’deki faaliyetlerini durdurma kararının akabinde geldi. Ayda yaklaşık 1,8 milyar saat canlı görüntü içeriğini desteklediği göz önüne alındığında siteyi çalıştırmanın maliyeti çok büyük olduğunu rahatlıkla söyleyebiliriz.

Geçen yılın sonuna yanlışsız, baş eser sorumlusu, baş müşteri yetkilisi, baş gelir sorumlusu ve baş içerik sorumlusu da dahil olmak üzere birçok değerli yönetici şirketten ayrıldı. Clancy, Mart 2023’te kurucu ortak ve CEO Emmett Shear’ın yerini aldığından, bir yıldan az bir müddet içinde CEO olarak vazife yaptı.

Kârlılığı artırmak emeliyle Twitch, son yıllarda reklam yapma ve yayıncılara ödeme yapma formunu yine düzenledi.

Oyun Haberleri

0 Kullanıcı Oyu ( 0 out of 0 )

Değerlendirme

Etiketler
– Advertisement – LoL RP Oyuneks
Yazar

– Advertisement –
LoL RP Oyuneks