Menu

Twitter rakibi BlueSky büyümeye devam ediyor!

Twitter rakibi uygulamalardan birisi olan BlueSky, kullanıcı sayısı manasında bir barajı daha geride bıraktı. İşte detaylar!

admin 3 ayönce 0

Elon Musk’ın Twitter’ı satın alması sonrasında, toplumsal medya platformları ortasındaki rekabet uygundan uyguna kızıştı. Bu rekabetin ortasında dikkat çeken bir isim var: BlueSky. Twitter’ın eski CEO’su Jack Dorsey tarafından kurulan BlueSky, sessiz sedasız bir biçimde büyümeye devam ediyor.

Özellikle Threads’in popülerliğinde yaşanan düşüşle birlikte BlueSky, kullanıcılar ortasında giderek artan bir ilgi görmeye başladı. Davet sistemi üzerine heyeti olan platform, bu özelliğiyle bilhassa merak uyandırıyor. Kullanıcılar, platforma fakat davet üzerine üye olabiliyorlar, bu da BlueSky’ın bir nevi “davetiyeli balo” konseptiyle dikkat çekmesine neden oluyor.

Twitter rakibi BlueSky büyümeye devam ediyor!

Davet sistemine karşın BlueSky, 2 milyon kullanıcı sayısını aştı ve Jack Dorsey’in liderliğindeki grubun aldığı güncellemelerle kullanıcı tecrübesini geliştirmeye devam ediyor. Bilhassa platformun davet sistemini değiştirmesi yahut genişletmesi durumunda, BlueSky’ın kullanıcı sayısının daha da artması bekleniyor.

BlueSky’ın, Elon Musk’ın Twitter’a getireceği değişiklikler ve Twitter’ın mevcut durumu göz önüne alındığında, alternatif bir toplumsal medya platformu olarak öne çıkabileceği düşünülüyor. Lakin bu süreçte güvenlik ve içerik siyasetleri üzere hususlarda nasıl bir yol izleyeceği merak konusu. Jack Dorsey’in liderliğindeki BlueSky’ın, rekabetin süratle evrildiği sosyal medya dünyasında ne kadar başarılı olacağını vakit gösterecek.

Oyun Haberleri

0 Kullanıcı Oyu ( 0 out of 0 )

Değerlendirme

– Advertisement – LoL RP Oyuneks
Yazar

– Advertisement –
LoL RP Oyuneks