Menu

Twitter’ın başı İsrail yüzünden sıkıntıda

X, medya izleme kümesi Media Matters’a, toplumsal ağdaki reklamların Yahudi aksisi içeriğin yanında göründüğünü gösteren araştırması nedeniyle dava açtı.

admin 2 haftaönce 0

Şirketin sahibi Elon Musk, reklamverenlerin kaçışının akabinde geçen hafta sonlarında kuruluşa karşı “termonükleer dava” açacağına kelam vermişti. X, şikayetinde Media Matters’ın “Reklamcıların X Corp.’un toplumsal medya platformundaki paylaşımlarını Neo-Nazi ve beyaz ulusal yan içeriklerin yanı sıra bilerek ve makûs niyetli olarak gösterdiğini” söyledi.

Grubun “üretilen görselleri” güya platformdaki tipik kullanıcı tecrübesini temsil ediyormuş üzere tasvir ettiğini ekledi. Şirket, “Media Matters, hem bu manzaraları hem de bunun sonucunda ortaya çıkan medya stratejisini, reklamverenleri platformdan uzaklaştırmak ve X Corp’u yok etmek için tasarladı” diye yazdı.

Twitter’ın başı İsrail yüzünden dertte

Ancak TechCrunch’ın belirttiği üzere Media Matters, araştırmasında kullandığı görselleri tam olarak “üretmedi”. X’in davasında detaylarıyla açıklandığı üzere kendi soruşturmasına dayanarak kuruluş, platformdaki en büyük reklamverenlerin yanı sıra “aşırı, uç içerik” ürettiği bilinen bir küme kullanıcıyı takip etmek maksadıyla web sitesinin reklam filtrelerini atlamak için 30 günden daha eski bir hesap kullandı.

Grubun daha sonra “ortalama X kullanıcısı tarafından görüntülenenden saatte 13 ila 15 kat daha fazla reklam” oluşturmak için beslemesini kaydırmaya ve yenilemeye devam ettiği tez ediliyor. X, gözlemcinin gördüğü reklamların “zorlama, gerçek dışı doğası” ile ilgili rastgele bir bağlam sağlamadığını söyledi.

Oyun Haberleri

0 Kullanıcı Oyu ( 0 out of 0 )

Değerlendirme

Etiketler
– Advertisement – LoL RP Oyuneks
Yazar

– Advertisement –
LoL RP Oyuneks