Menu

Ünlü şirket kovduğu CEO’yu yine misyona çağırıyor!

ChatGPT sayesinde son vakitlerin en tanınan şirketlerinden biri olan OpenAI’de değişik gelişmeler yaşanıyor.

admin 2 haftaönce 0

OpenAI’nin tanınan AI chatbot’u ChatGPT’nin ardındaki kar emeli gütmeyen araştırma şirketi OpenAI’nin idare konseyi, CEO Sam Altman’ı misyondan almasından yalnızca iki gün sonra, onu geri getirmek için görüşmeler yapıyor. Bu ani değişim, şirket içinde artan karmaşa ve yatırımcılardan gelen baskılar nedeniyle gerçekleşiyor. Altman’ın birinci misyondan alınması, idare şurası ile olan bağlantısındaki eksikliklere dayandırılmıştı. Fakat, argüman edilen bağlantı problemlerinin tam tabiatı hala belgisiz.

Altman’ın misyondan alınma kararı, şirketin kurucu ortağı ve lideri Greg Brockman da dahil olmak üzere, birçok üst seviye yöneticinin istifasına yol açtı. Bu içsel karışıklık karşısında OpenAI idare heyeti, kararını tekrar gözden geçirmiş görünüyor. Altman’a yakın kaynaklar, idare şurasının eski CEO’yu konumuna geri getirmek için müzakerelerde bulunduğunu belirtiyor. Lakin, Altman’ın şirketin yönetişim yapısında kıymetli değişiklikler olmadan geri dönmekte tereddüt ettiği bildiriliyor.

Ünlü şirket kovduğu CEO’yu yine misyona çağırıyor!

The Verge, OpenAI çalışanlarının, Sam Altman ve Greg’in dün 17:00 PT’de geri dönmesi için tüm idare konseyinin istifa etmesi istikametinde bir ültimatom verdiklerini bildirdi.

Yönetim şurası bu kritik süreyi kaçırdı ve birçok OpenAI çalışanının istifa etmesi bekleniyor. Şayet Altman ayrılıp yeni bir teşebbüs başlatırsa, bu çalışanların da onu takip etmesi bekleniyor. Farklı bir halde, Sam Altman “OpenAI takımını çok seviyorum” manasına gelen bir tweet attı ve birçok OpenAI üyesi, yeni Süreksiz CEO Mira Murti dahil, bu tweet’e sevgi emojileriyle cevap verdi.

Bu etkileşimin tam manası bilinmese de, Sam ve Greg’in OpenAI’ye geri dönme ihtimalini düşündürebilir. Durum hala akışkan ve olaylar geliştikçe her şey olabilir.

Oyun Haberleri

0 Kullanıcı Oyu ( 0 out of 0 )

Değerlendirme

– Advertisement – LoL RP Oyuneks
Yazar

– Advertisement –
LoL RP Oyuneks