Menu

Uzaylılar, Miami’deki bir alışveriş merkezinde “görüldü”

Uzaylıların bizimle birlikte alışveriş merkezlerinde geziyor olma ihtimali sizce ne kadar? ABD’de yaşanan bir olay, birtakım bireylerin alışveriş merkezinde uzaylı gördükleri tezi ile bir anda apayrı bir boyut kazandı.

admin 1 ayönce 0

Dizi, sinema ve kitaplarda bir yüzyılı aşkın müddettir uzaylıların Dünya’nın çeşitli yerlerini pek çok farklı biçimde ziyaret ettiklerine şahit olduk. İnsanlık ve uzaylılar ortasındaki büyük bir savaştan, Star Trek: First Contact’taki üzere dönüm noktası niteliğindeki teknolojik ilerlemeden sonra yapılan barışçıl görüşmelere ve hatta gizemli bulmacalarla iletilen bildirilere kadar farklı müsabakalar hayal edildi. Lakin uzaylıların herkes üzere alışveriş merkezinde gezdiği bir sahne, karşımıza pek sık çıkmıyor.

Eğer internetteki rastgele insanlara inanırsanız, bu en son seçenek gerçeğe dönüşmüş olabilir. Toplumsal medyanın daha uç kısımlarında dolaşan orijinal bir komplo teorisine nazaran, uzaylılar ortamızda ve görünüşe nazaran alışveriş merkezlerinin keyfini çıkartıyorlar.

X’te geçtiğimiz Cuma sabahı erken saatlerde “3 metrelik Uzaylılara/Yaratıklara (kameraya yakalandılar mı?) Miami Alışveriş Merkezi’nin içinde ve dışında ateş açıldı” argümanında bulunuldu. Takma bir isim kullanan hesap, “medya sessiz kalıyor” dedi ve devam etti: “Polisler, çocukların havai fişeklerle savaş verdiğini söyleyerek bunu örtbas ediyor, fakat tüm bu polis otomobilleri ve siyah askeri helikopterler dışında o gece duran hava trafiği… Ve bütün bunlar medyada yer almıyor.”

Her vakit olduğu üzere, yanlış bilgiler yayan ve milleti galeyana getirmekten hoşlanan beşerlerle dolu olan internet üzerinde bu türlü bir büyük teze önemli bir kuşku ile yaklaşmak muhtemelen birinci içgüdünüz olacaktır. Bu şüphenizde de büyük oranda haklı olacaksınız. Elbette, varsayım edebileceğiniz üzere, bu tezin hakikat olan kısmı uzaylılar değildi. Fakat Miami’deki bir alışveriş merkezinin önünde gençlerin sebep olduğu bir olaya polisin tahminen de abartı görünebilecek bir güç ile müdahale ettiği katiyetle gerçek.

İnternette dolaşan imajlarda de görüldüğü üzere ve Miami Polis Departmanı kamu bilgilendirme memuru Michael Vega’nın NBC News ile yaptığı görüşmede belirttiği üzere, polisler “gençlerin ayrılmayı reddetmesi nedeniyle kalabalığı denetim etmek için” olay yerine geldi. Bölgeyi temizlememize müsaade vermek için birtakım işletmeler süreksiz olarak kapatıldı. Ancak işin içinde natürel ki uzaylılar yoktu. Hiçbir havaalanı kapatılmadı.

Uzaylıların alışveriş merkezine geldiğine dair argümana ait kelamda “kanıtların” bir kısmı, alışveriş merkezinin dışındaki caddede üst ve aşağı park etmiş düzinelerce polis aracının görüldüğü olay yerinden alınan imgelerle birlikte, görünüşte yalnızca birkaç başıboş ergen için epey fazla insan gücü gösteren çok büyük polis varlığına işaret ediyor.

Ancak olayın detaylarına baktığınızda, polisin abartı gözüken bu reaksiyonu biraz daha mantıklı bir hale geliyor. Geçtiğimiz yıl neredeyse günlük olarak toplu silahlı atağın yaşandığı bir ülkede, polisin belirttiğine nazaran yaklaşık 50 kişilik bir küme arbede ediyor ve havai fişekler patlatıyordu. Bu kadar büyük ve “ateşli” bir arbedeyi yalnızca birkaç polis memurunun inançlı bir halde ayıramayacağı rahatlıkla söylenebilir.

Uzaylı argümanlarının bir başka kısmı ise, paylaşılan görüntülerde yer alan büyük bir gölgeyi ve olayın öğrenilmesinin akabinde ortaya çıkan çok sayıda düzmece görgü şahidinin (çoğu olayın yaşandığı tarihi bile tutturamıyordu) tabirlerini temel alıyordu. Lakin kestirim edilebileceği üzere, devasa bir yaratık üzere gözüken bu gölge, Miami Polis Teşkilatı’nın TMZ’ye belirttiği üzere “Bu klipte görülen, yürüyen birinin gölgesi”ydi. “Gölgenin altına bakarsanız kişiyi görebilirsiniz. Hiçbir yaratık yok.”

Bir öbür “uzaylı” görüntüsü ise yaratık gölgelerinden (veya yaratıkların kendilerinden) fazla polis memurlarını gösteriyor. Lakin genel olarak Miami’deki bir alışveriş merkezine gezegenler ortası ziyaretçilerin olduğuna dair hiçbir ispat bulunmuyor.

Oyun Haberleri

0 Kullanıcı Oyu ( 0 out of 0 )

Değerlendirme

– Advertisement – LoL RP Oyuneks
Yazar

– Advertisement –
LoL RP Oyuneks