Menu

Uzaylıların klonlarından bir ordu kurmasını isteyen profesör, DNA’sını Ay’a gönderiyor

Ölen insanların vücutları için en sıra dışı cenaze fikirleri artık uzay cenazelerini de içeriyor. Daha da garibi, DNA’sını Ay’a gönderip uzaylıların bu DNA sayesinde klonlarından bir ordu kurmasını ümit edenler bile var…

admin 3 haftaönce 0

Bir insanın vefatının akabinde öteki veba kurbanlarıyla birlikte çukura atıldığı yahut duvarların üzerinden düşmanlara fırlatıldığı günler çok geride kaldı. Artık vücudunuz için aquamation‘dan (su ve alkalin hidrolizi aracılığıyla geriye yalnızca iskeleti bırakan bir süreç) çeşitli dondurma tekniklerinin bulunduğu kriyoniks dünyasına kadar pek çok farklı seçenek bulunuyor.

Görünüşe nazaran en az 1994’ten beri mevcut olan bir öteki seçenek ise, yakılan vücutların küllerinin uzaya püskürtülmesi. Uzay cenazesi şirketi Celestis, müşterilerinin küllerini başka uçuşlar aracılığıyla uzaya fırlatıyor ve onları Dünya’nın etrafındaki yörüngede kalmaları, derin uzaya gönderilmeleri ya da sonsuza kadar Ay’ın yüzeyinde durmaları için özgür bırakıyor. Star Trek’te Teğmen Uhura’yı oynayan Nichelle Nichols, dizinin yaratıcısı Gene Roddenberry ve astronot L. Gordon Cooper bu uzay cenazesi merasimini tercih eden isimler ortasında yer alıyor.

New York Times’ın “uzaya gömülmeyi” tercih eden şahıslarla kısa bir müddet evvel yaptığı bir röportajda, cenaze merasiminin içerdiği karanlıktan korkmaktan bilinmeyene olan sevgiye kadar uzanan pek çok farklı neden özetlendi.

DNA’sını Ay’ın güney kutbuna göndermeyi planlayan profesör

DNA’sını Ay’ın güney kutbuna göndermeyi planlayan fizik profesörü Kenneth Ohm’dan ise dikkat alımlı bir cevap geldi. Ohm, ailesine Ay’a baktıklarında onu düşünme fırsatı vermenin yanı sıra, DNA’sını “pratik” emellerle da oraya gönderiyor. New York Times’a, bunun kısmen gelişmiş insanların yahut uzaylı uygarlıkların 30 – 40.000 yıl gelecekte onun DNA’sını bulması ve onu heyecan verici bir şey için kullanması ihtimali için olduğunu söyledi.

Ohm, uzaylıların örneğin galaksiler ortası bir hayvanat bahçesine bir Ken Ohm yerleştirebileceğini yahut kozmosa dağıtılmak üzere Ken klonlarından oluşan bir ordu kurabileceğini öne sürdü. Muhtemelen büsbütün önemli olmayan bir hayalin de sebepler ortasında olduğunu görmek hoş.

Oyun Haberleri

0 Kullanıcı Oyu ( 0 out of 0 )

Değerlendirme

Etiketler
– Advertisement – LoL RP Oyuneks
Yazar

– Advertisement –
LoL RP Oyuneks