Menu

Volkswagen, uygun fiyatlı KONUT stratejisini açıkladı

Volkswagen, lokal üretim odaklı yeni stratejisiyle Çin pazarında uygun fiyatlı elektrikli araçlar sunmayı planlıyor.

admin 3 ayönce 0

Volkswagen, Çin pazarında elektrikli araçlar (EV) için yenilikçi ve maliyet faal bir platform tanıtarak bahadır bir atak yapıyor. Bu teşebbüs, süratle büyüyen KONUT bölümüyle tanınan Çin’de şirketin varlığını güçlendirmeye yönelik stratejisinde kıymetli bir adımı temsil ediyor.

Bu planın merkezinde, Çin pazarı için özel olarak tasarlanmış yeni bir giriş düzeyi platformun geliştirilmesi bulunuyor. “A Ana Platformu” olarak isimlendirilen bu proje, fiyat hassasiyeti yüksek olan Çin pazarında üretim maliyetlerini düşürmeyi hedefliyor. Mahallî kaynaklı bileşenlerin kullanımını artırarak Volkswagen, tüketicilere daha uygun fiyatlı KONUT seçenekleri sunmayı amaçlıyor.

Volkswagen ID.1 modeli de bu teşebbüsün bir kesimi. Bu duyuru, Volkswagen Group China Technology Company (VCTC) isimli yeni MESKEN geliştirme ve tedarik merkezinin açılışı sırasında, Volkswagen’in Çin şefi Ralf Brandstaetter tarafından yapıldı. Bu gelişme, VCTC’ye yapılan 1.1 milyar dolarlık büyük yatırımın bir kesimi ve 2.000’den fazla iş imkanı yaratması bekleniyor.

Volkswagen, uygun fiyatlı MESKEN stratejisini açıkladı

Volkswagen’in uygun fiyatlı EV’lere odaklanma kararı, kritik bir vakitte geliyor. Marka, son vakitlerde akaryakıtlı araç satışlarının azalması nedeniyle Çin’de yerli üretici BYD tarafından geride bırakıldı. Buna cevap olarak Volkswagen, Çin’deki ID.3 modelinin fiyatlarını düşürdü ve bu da kıymetli bir satış artışına yol açtı.

Mevcut Modüler Elektrikli Tahrik Aracı Seti’nden (MEB) türetilen yeni platformun 2026 yılına kadar faaliyete geçmesi bekleniyor. Bu hızlandırılmış vakit çizelgesi, Volkswagen’in pazar taleplerine süratle ahenk sağlama konusundaki kararlılığının bir göstergesi.

Ayrıca, Volkswagen bu yeni platform temelinde dört modeli, SAIC ve FAW ile olan mevcut ortak teşebbüsleriyle iş birliği içinde piyasaya sürmeyi planlıyor. Şirket, MESKEN portföyünü genişletmek için XPeng ile iki elektrikli model daha geliştirmek üzere iştirak kurdu. Bu stratejik atak sırf Çin ile hudutlu değil. Global olarak, Volkswagen 2026 yılına kadar on yeni büsbütün elektrikli otomobil tanıtmayı hedefliyor, elektrifikasyona ve sürdürülebilir mobiliteye olan adanmışlığını sergiliyor.

Oyun Haberleri

0 Kullanıcı Oyu ( 0 out of 0 )

Değerlendirme

– Advertisement – LoL RP Oyuneks
Yazar

– Advertisement –
LoL RP Oyuneks