Menu

WhatsApp, Büyük Kümeler İçin Sesli Sohbet Özelliğini Sunmaya Başladı

Meta, 33 yahut daha fazla bireyden oluşan ve azamî 128 şahsa kadar olan büyük kümeler için Sesli Sohbet özelliğini kullanıma sunacağını duyurdu. Özellik, hem Discord hem de Telegram’a çok emsal formda çalışacak. Birinci defa bu yıl ağustos ayında …

admin 3 haftaönce 0

Meta, 33 yahut daha fazla şahıstan oluşan ve azamî 128 bireye kadar olan büyük kümeler için Sesli Sohbet özelliğini kullanıma sunacağını duyurdu. Özellik, hem Discord hem de Telegram’a çok emsal halde çalışacak.

İlk sefer bu yıl ağustos ayında beta testinde fark edilen özellik, küme sohbetinin sağ üst köşesinde küçük bir “dalga biçimi” simgesi görüntüleyerek çalışıyor. Bir kere basıldığında “Sesli Sohbeti Başlat” simgesi sohbeti başlatıyor. Sesli sohbet başlattığınızda küme üyeleri sohbete katılmak için arama yerine bir anlık bildirim alıyor.

WhatsApp’ın Yardım Merkezi’nde artık sesli sohbetin nasıl başlatılacağının yanı sıra özelliğin sahip olduğu sınırlamaların detaylarını açıklayan bir takviye sayfası da mevcut. Bu detaylar ortasında sohbetin sadece birincil aygıtla sonlu olması, sesli sohbetin herkes sohbetten ayrıldıktan sonra otomatik olarak sona ereceği ve 60 dakika boyunca, sohbete birinci katılan yahut herkes çıktıktan sonra sohbette kalan son bireye kimse katılmazsa da sohbetin sona ereceği üzere unsurlar yer alıyor.

Bu özellik tıpkı vakitte ekranın alt kısmında o anda kimin sesli sohbette olduğunu gösteren bir başlık görüntüleyecek ve sohbet durumu, sohbet mühletince ekranın üst kısmında kalacak. Sohbetten ayrılmak için kullanıcıların ekranın üst kısmındaki sohbet durum çubuğunun sağ tarafındaki kırmızı X simgesine dokunmaları kâfi olacak. Ayrıyeten bu çubuğun sol tarafında sessize alma düğmesi de bulunacak.

Oyun Haberleri

0 Kullanıcı Oyu ( 0 out of 0 )

Değerlendirme

Etiketler
– Advertisement – LoL RP Oyuneks
Yazar

– Advertisement –
LoL RP Oyuneks