Menu

WhatsApp’ın yapay zeka sohbet robotu beta sürümde göründü

Meta’nın WhatsApp için geliştirdiği yapay zeka sohbet robotunun nasıl çalışacağı, beta sürümde ortaya çıkan yeni düğme ile biraz daha netleşti.

admin 3 ayönce 0

WhatsApp, anlık iletileşme uygulamasında yapay zeka dayanaklı sohbet özelliğini süratli bir formda başlatmak için yeni bir kısayol düğmesini test ediyor. WABetaInfo tarafından tespit edildiği üzere, bu özellik şu anda Google Play’de mevcut olan WhatsApp Android betasının v2.23.24.26 sürümünde ortaya çıkmış durumda.

WhatsApp’ın AI sohbetine daha fazla görünürlük sağlayan kısayol düğmesi şu anda sonlu sayıda test kullanıcısına sunuluyor. Bu düğme, yeni sohbet simgesinin üzerindeki Sohbetler sekmesinde bulunuyor ve WhatsApp’taki yapay zeka takviyeli sohbetlere süratli erişim sağlıyor.

Bu özelliğin aygıtınızda bulunup bulunmadığını denetim etmek için yeni sohbet simgesi > Yeni AI Sohbeti’ne dokunmanız gerekiyor. Daha sonra, kaideler ve şartları kabul etmeniz ve akabinde istemlerin verileceği Meta AI’yi yahut diğer bir karakteri seçmeniz gerekiyor. WhatsApp küme sohbetinde asistanı başlatmak için “@MetaAI” yazıp akabinde sorgunuzu yazabilirsiniz.

Meta, bu yılın Eylül ayında WhatsApp, Messenger ve Instagram için üretken yapay zeka sohbet robotunu duyurdu. Bu sohbet robotu şu anda ABD’de kullanılabiliyor ve sırf İngilizce lisanını destekliyor. Bot, kullanıcılarla metin tabanlı etkileşimler gerçekleştirebiliyor ve ayrıyeten metin istemlerine dayalı olarak fotogerçekçi imajlar oluşturabiliyor.

Şirket, Meta AI sohbet robotunun yanı sıra 28 AI kişiliği üzerinde de çalışmalarını sürdürüyor. Snoop Dogg, Charli D’Amelio, MrBeast, Kendall Jenner ve Paris Hilton üzere tanınan ünlüler ve etkileyiciler, birtakım yapay zeka kişiliklerini canlandırmak ve somutlaştırmak için Meta ile iştirak kurdu. Yapay zeka sohbet robotu, Meta’nın toplumsal medya uygulamalarının yanı sıra Ray-Ban güneş gözlükleri ve Quest 3 başlığında da yer alacak.

OpenAI’nin ChatGPT’sinin önde gelen destekçilerinden biri olan Microsoft, Bing Arama’yı Meta AI’nın sohbet özelliklerine entegre etmek için Meta ile bir işbirliği kurdu. Toplumsal medya devi, Meta AI, Bru ve Perry dışındaki AI kişiliklerinin 2023’ten evvel var olan bilgilere büyük ölçüde erişebildiğini ve bu yüzden cevaplarının eski olabileceğini belirtiyor.

Oyun Haberleri

0 Kullanıcı Oyu ( 0 out of 0 )

Değerlendirme

– Advertisement – LoL RP Oyuneks
Yazar

– Advertisement –
LoL RP Oyuneks