Menu

Windows 11 23H2: Moment 4 Artık Mecburî Bir Güncelleme Olarak Sunuluyor

Moment 4 ile Neler Değişiyor?

admin 3 ayönce 0

Microsoft, KB5032190 ile birlikte bu yılın en kıymetli güncellemesi olan “Windows 11 Moment 4’ü” zarurî hale getirdi. Windows Copilot da dahil olmak üzere bir ekip yenilikler sunulmuştu. Yeni özelliklere ek olarak birçok kusur düzeltildi ve iyileştirmeler de yapıldı.

KB5032190 Salı Güncellemesi artık otomatik olarak yüklenecek. Pekala bu ne manaya geliyor? Windows Copilot ve yeni Evrak Gezgini üzere özelliklerin isteseniz de istemeseniz de sisteminizde faal hale gelecek.

Moment 4 isimlendirmesi farklı mı geliyor? Yazılım devi, bir müddet öncesinde büyük güncellemeler yerine “Moment” ismi verilen süratli paketler sunmaya başlamıştı. Moment 4 de temel olarak Windows 11 sürüm 23H2 ile sunulan özellikler kümesini temsil ediyor. 23H2 güncellemesi daha evvel birçok kullanıcıya sunulmuş olsa da, Salı Güncellemesi 22H2 sürümünü çalıştıran herkes için yeni özellikleri etkin hale getirecek.

Aylardır tanıtılan ve beta testleri yapılan Microsoft Copilot artık Windows 11 kullananların büyük kısmına ulaşmış olmalı. Birçok kullanıcı Cortana’nın yerini alan Copilot’u deneyimlemek istiyordu.

Birkaç temel yenilikten daha bahsedelim.

  • Görev Çubuğu: “Never Combine (Asla Birleştirme)” modu nihayet Misyon Çubuğuna geliyor. Ayrıyeten Ses seviyesi karıştırıcı, her uygulama için ses ayarlarını başka ayrı özelleştirmek için güzel bir güncelleme alıyor. Ek olarak, Misyonlar direkt Misyon Çubuğundan sonlandırılabilecek ve bildirimler daha uygun işlenecek.
  • Belge Gezgini: Windows 11’deki Evrak Gezgini’ni de değişiyor. Artık daha süratli ve daha hoş görünen WinUI arayüzü kullanılıyor. Ayrıyeten birtakım görsel değişikliklere sahip ve daha yeterli fotoğraf görüntüleme için bir Galeri Modu sunuldu. Bir öteki yeniliğe gelince, Dosya Gezgini çok çeşitli arşiv belgesi formatlarını destekliyor.
  • Windows Share: Windows Share kullanıcı arayüzü tekrar tasarlanıyor ve kullanıcıların Outlook’ta öğeleri paylaşmak için bireyleri aramasına imkan tanıyor.
  • Yedekleme: Yeni bir Windows yedekleme uygulaması sunuldu. Böylelikle başka bir bilgisayara geçiş için Windows Ayarlarınızı ve evraklarınızı yedeklemeniz kolaylaşıyor.
  • Windows 11 ayrıyeten Unicode Emoji 15’e dayalı yeni emojiler ve daha yeterli bir Spotlight tecrübesi sunuyor.
  • Ayarlar kısmı, yeni bir ana sayfa, dinamik aydınlatma, uyarlanabilir karartma ve Dev Drive ile güncellendi.

Oyun Haberleri

0 Kullanıcı Oyu ( 0 out of 0 )

Değerlendirme

– Advertisement – LoL RP Oyuneks
Yazar

– Advertisement –
LoL RP Oyuneks