Menu

Windows 11 24H2 26052 Sürümü Yeşil Ekran Yanılgılarına Neden Oluyor

Microsoft bu hafta Canary ve Dev kanallarında 26052 derlemesi ile büyük bir güncelleme yayınladı. Güncelleme, birçok değişikliğin yanı sıra Sudo’yu da aktif hale getiriyor. Sudo bilindiği üzere Windows kullanıcılarının komutlarını çalıştırabilmeleri …

admin 1 haftaönce 0

Microsoft bu hafta Canary ve Dev kanallarında 26052 derlemesi ile büyük bir güncelleme yayınladı. Güncelleme, birçok değişikliğin yanı sıra Sudo’yu da faal hale getiriyor. Sudo bilindiği üzere Windows kullanıcılarının komutlarını çalıştırabilmeleri için yeni bir konsol yolu.

Yayınlanan raporlara nazaran, Windows 11 için diğer bir özellik güncellemesi daha geliyor. Gelecek bu güncellemenin de bir aydan kısa müddet içerisinde geleceği görülüyor.

Windows 11 24H2’nin geleceğine dair söylentiler birinci sefer geçen yılın sonlarına yanlışsız ortaya çıkmıştı. Microsoft ise geçtiğimiz hafta bu söylentileri doğruladı.

Insider kullanıcıları 24H2 sürümünü ve yeni gelen birkaç özelliği halihazırda deniyorlar. Fakat birtakım kullanıcılar yeni yapıyla ilgili suram sıkıntıları yaşıyor. Şu ana kadar emsal durumu yaşayan yüzlerce kullanıcı olduğu bildiriliyor.

Hata bildirisiyle karşılaşan kullanıcılar 26052 yükseltmesinin başarısız olduğunu ve 0XC1900101 kusur koduyla geri alındığını belirtti. Görünüşe nazaran, suram 0XC1900101 kusur koduyla başarısız oluyor ve kullanıcılar “GSOD SYSTEM_PTE_MISUSE” yanılgı iletisiyle yani yeşil ekran yanılgısıyla karşılaşıyor.

Bazı kullanıcılar “Kurulum, SYSPREP_SPECIALIZE süreci sırasında bir kusur nedeniyle FIRST_BOOT kademesinde başarısız oldu” iletisiyle birlikte “0xC1900101 – 0x30018” yanılgı kodunu aldığını bildiriyor. Bu durum da Sysprep uyumluluk problemleriyle ilgili olabilir.

Kullanıcılar yaşanılan bu yanılgıların tahlili için Microsoft’un yakın vakitte bir güncelleme yayınlamasını bekliyor.

Oyun Haberleri

0 Kullanıcı Oyu ( 0 out of 0 )

Değerlendirme

– Advertisement – LoL RP Oyuneks
Yazar

– Advertisement –
LoL RP Oyuneks