Menu

Yapay zeka artık de terziliğe soyundu

Yapay zeka, çığır açıcı olarak bedellendirilen yeni bir deneyde kıyafetleri büyük doğrulukla yine oluşturmayı başardı.

admin 3 ayönce 1

Yapay zeka heyecanı süratle yayılmaya devam ediyor ve yapay zekanın hayatımızı kolaylaştırabileceği ve hatta daha üretken hale getirebileceği yeni yollar bulmaya devam ediyoruz. Başarılı birtakım sonuçlar elde edilen en son deney, yapay zekanın bir giysinin sadece tek bir manzarasına bakarak giysiyi yine oluşturabildiğini gösteriyor.

Bu deneyin ilgi cazip olduğu rahatlıkla söylenebilir ve araştırmacıların belirttiğine nazaran AI, kendisine gösterilen kıyafetleri yine oluşturmakta yüzde 95,7’lik bir muvaffakiyet oranı elde etti. Deneyin merkezinde iki evreli bir yapay zeka sistemi olan Sewformer bulunuyor.

Araştırmacılar, bu sistemi 1 milyon giysi imgesi üzerinde eğitti ve tüm bu eğitimler de işe yaramış üzere görünüyor. Sistem, artık bir görsele tek bir bakış atarak çeşitli kesimlerin nerede bir ortaya geldiğini ve onu tekrar oluşturmak için hangi desenleri kullanması gerektiğini anlamak için giysiyi çözümleyebiliyor. Bu, yapay zeka tarafından üretilen kıyafetleri, kendisinden evvelki tüm deneylerden daha gerçekçi hale getirebilir.

Araştırmacılar, bu tıp bir sistemin muhtemel en kıymetli kullanımlardan birinin sanal gerçeklik yahut metaverse aracılığıyla olacağını söylüyor. Bu, geliştiricilerin teknolojiyi giysilerin dijital versiyonlarını tekrar oluşturmak ve akabinde dijital dünyaya yerleştirmek için kullanmalarına imkan tanıyacaktır. Bu sayede kullanıcılar, metaverse’de gerçek dünyadaki kıyafetleri yine oluşturabilir ve ayrıyeten geliştiriciler ve giysi yaratıcıları dijital dünyadaki eserleri için fiyat almanın yeni yollarını edinebilir.

Elbette, yapay zeka imali giysiler için, bir giysiyi giyen birinin fotoğrafını çekmek, sonra onu yine oluşturmak ve yeni dizaynlar yapmak için onu geliştirmek üzere öteki olasılıklar da olabilir. Deneye ait bir çalışma şu anda ön baskı sunucusu arXiv’de yer alıyor.

Oyun Haberleri

0 Kullanıcı Oyu ( 0 out of 0 )

Değerlendirme

Etiketler
– Advertisement – LoL RP Oyuneks
Yazar

– Advertisement –
LoL RP Oyuneks