Menu

Yapay zeka birinci kurbanını verdi: Discord’un Clyde’ı kullanımdan kaldırılıyor

Discord, yalnızca birkaç ay evvel kullanıma sunduğu yapay zekalı sohbet robotu Clyde’ı iptal etmeye hazırlanıyor.

admin 2 haftaönce 0

Discord’un test ettiği sohbet robotu Clyde‘ı sevenleri üzecek bir haber geldi. Discord, sohbet robotu Clyde’ı Aralık ayında kullanımdan kaldırıyor. Sohbet robotu yalnızca birkaç ay evvel kullanıma sunulduğundan, epey süratli bir kapama kelam konusu.

Clyde Mart ayında deneysel bir özellik olarak duyurulmuştu. Basına yapılan bir sunumda Discord, kullanıcıların @Clyde yazıp akabinde sorgularını yazarak sohbet sırasında onu nasıl çağırabileceklerini göstermişti. Sohbet robotu, genel bir bilgi sorusunu yanıtlamaktan, bir rehber sağlamaya yahut size bir latife yapmaya kadar her şeyi yapabiliyordu.

Clyde, Discord’un yapay zeka dayanaklı birçok botundan yalnızca biri. Tıpkı vakitte iki tane daha bulunuyor: AutoMod AI ve Conversation Summaries. Birincisi, sunuculardaki makûs sohbetleri ortadan kaldırarak platformun çok çalışan modlarına yardımcı oluyor. İkincisi ise kaçırdığınız uzun konuşmaları özetlemek için iletileri bir ortaya getirerek FOMO konusunda size yardımcı oluyor.

Kısa mühlet evvel yayınlanan bir iletisinde şirket birdenbire Clyde’ın ay sonunda devre dışı bırakılacağını ve 1 Aralık 2023 itibariyle kullanıcıların artık DM’lerde, Küme DM’lerinde yahut sunucu sohbetlerinde Clyde’ı çağıramayacağını duyurdu.

Discord, birkaç ay evvel OpenAI’nin API’sini kamuya açmasıyla başlayan yapay zeka takviyeli chatbot trendine katılan esas platformlardan biriydi. Slack, Snapchat ve Microsoft, yapay zeka kervanına katılan başka şirketlerden yalnızca birkaçı.

Discord tekrar de Clyde’ın deneysel olduğunu açıkça belirtmişti. Şirket bu özelliği sadece hudutlu sayıda sunucuda başlattığını söyledi ve verdiği bir demeçte, “Clyde, sunucuların küçük bir yüzdesiyle paylaşılan bir deney. Discord daima olarak kullanıcılara yeni özellikler ve tecrübeler sunmak için çalışıyor. Clyde bu çalışmanın bir kesimi ve gelecekte yeni kullanıcı tecrübelerini ortaya çıkarmayı dört gözle bekliyoruz” dedi.

Belki de bu özellik daha sonrasında yenilenmiş olarak bir geri dönüş yapacak olabilir. Discord’un yapay zeka dayanaklı sohbet robotuyla ilgili niyetinin ne olduğunu vakit gösterecek.

Oyun Haberleri

0 Kullanıcı Oyu ( 0 out of 0 )

Değerlendirme

– Advertisement – LoL RP Oyuneks
Yazar

– Advertisement –
LoL RP Oyuneks