Menu

Yeni Model Y nasıl olacak? Tasarım değişikliği için tarih verildi

Tesla, Model 3’ü yeniledikten çabucak sonra Model Y için de orijinal bir tasarım üzerinde çalışıyor. Üstelik yeni Model Y, sanılandan çok evvel yollarda olabilir.

admin 2 ayönce 0

Tesla Model 3 Eylül ayında büyük bir yine tasarım sürecini tamamladı ve doğal olarak herkes şirketin Model Y dizaynını ne vakit yenileyeceğini merak etmeye başladı. Yeni bir rapora nazaran, beklenen bu yeni tasarım düşünülenden çok daha erken gelebilir.

Bloomberg tarafından bildirildiği üzere Tesla, Model Y için 2024 yılının başında tanıtılacak büyük bir yenileme planlıyor. Bloomberg’in haberine nazaran şirket, Model Y için Çin’de hazırlık çalışmaları yürütüyor ve seri üretime 2024 ortalarında başlayabilir.

Model Y bu yıl çok küçük bir güncelleme almış olsa da, 2024 yılında sunulacak yeni güncelleme “çok daha bariz dış ve iç değişiklikleri” içerecek. Ne yazık ki şu anda diğer hiçbir ayrıntı bilinmiyor ve haber kaynağı, Çin’deki bir Tesla temsilcisinin yorum yapmayı reddettiğini söyledi.

Bloomberg’in kaynakları, Model Y’nin 2024 versiyonunun, Ekim ayındaki en son güncellemeye nazaran çok daha bariz dış ve iç değişikliklere sahip olacağını, bu güncellemenin yeni bir jant tasarımı ve ortam aydınlatması ekleyeceğini söyledi. Kaynaklardan biri, en yeni Model Y’lerin birinci partisinin, Tesla’nın Şangay tesisinin ikinci basamağından üretileceğini söyledi. Ayrıyeten, seri üretime geçmeden evvel daha fazla düzenleme yapılması gerekeceğini de belirtti.

Haber, şirketin Model 3’e yönelik büyük bir tasarım güncellemesi olan “Highland” projesini resmi olarak açıklamasından birkaç ay sonra geldi. Model 3’ün yeni versiyonunda hem kaputta, hem ızgarada hem de ışıklarda ön tasarım elden geçirildi. Farlar da gözle görülür derecede daha şık ve daha agresif bir tasarım ortaya koyuyor. Art koltuk artık cümbüş ve iklim denetimi için kendi ekranına sahip, ön koltuklar artık hem ısıtma hem de soğutma seçenekleriyle havalandırılıyor, iç aydınlatma artık kişiselleştirilebiliyor ve art bagaj daha fazla saklama alanı için büyütüldü.

Oyun Haberleri

0 Kullanıcı Oyu ( 0 out of 0 )

Değerlendirme

– Advertisement – LoL RP Oyuneks
Yazar

– Advertisement –
LoL RP Oyuneks